05.12.2022

Συμμετοχή της κ. Μαρίας Δασκολιά στο 4ο Παγκόσμιο Συνέδριο για την Εκπαίδευση και τη Διδασκαλία (ETCONF 2022, 2-4/12/2022)

Η κ. Μαρία Δασκολιά (Αναπληρώτρια καθηγήτρια ΕΚΠΑ, Διευθύντρια του ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ και επικεφαλής της ομάδας έργου του ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ στο Cos4Cloud) συμμετείχε στο 4ο Παγκόσμιο Συνέδριο για την Εκπαίδευση και τη Διδασκαλία (4th World Conference on Education and Teaching) που πραγματοποιήθηκε στο Παρίσι 02-04/12-2023. Παρουσίασε ερευνητική εργασία που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του έργου Cos4Cloud με θέμα “Empowering Greek teachers to integrate citizen science in their school environmental education practices through an online training course”, η οποία υπογράφεται από τις M. Daskolia, N. Grillia & M. Pliota.