24.10.2022

Ευρωπαϊκό σεμινάριο από το Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο πλαίσιο του έργου Cos4Cloud (22/10/2022)

Το Σάββατο 22 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το ευρωπαϊκό workshop που διοργάνωσε το Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΕΚΠΑ στο πλαίσιο του Cos4Cloud project στον χώρο του Ινστιτούτου Γεωπονικών Επιστημών στο κτήμα Συγγρού, με θέμα:

“Innovative tools to introduce environmental citizen science projects into school”

Με τη συνεργασία του Instituto de Ciencias del Mar του Εθνικού Συμβουλίου Επιστημονικής Έρευνας της Ισπανίας (ICM-CSIC) στο Ινστιτούτο Γεωπονικών Επιστημών του Κτήματος Συγγρού.

Στο σεμινάριο συμμετείχαν εκπαιδευτικοί των Διευθύνσεων Αττικής που υλοποιούν εκπαιδευτικά προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης και επιστήμης των πολιτών στα σχολεία τους με την υποστήριξη και καθοδήγηση του ΕργΠΕ-ΕΚΠΑ, καθώς και μεταπτυχιακοί φοιτητές.