12.10.2020

Διαδικτυακό σεμινάριο (webinar) με θέμα «Παρακολουθώντας τη βιοποικιλότητα των φυτών με το Pl@ntNet»

Το Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕργΠΕ, ΕΚΠΑ) διοργανώνει διαδικτυακό σεμινάριο (webinar) με θέμα «Παρακολουθώντας τη βιοποικιλότητα των φυτών με το Pl@ntNet» (“Monitoring plant biodiversity with Pl@ntNet”).

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και στελέχη της ΠΕ/ΕΑΑ της χώρας μας, οι οποίοι συμμετέχουν στο επιμορφωτικό πρόγραμμα «Επιστήμη των Πολιτών και Περιβαλλοντική Εκπαίδευση για την Αειφορία». Το πρόγραμμα υλοποιείται από το ΕργΠΕ, ΕΚΠΑ στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού έργου Cos4Cloud και έχει ως στόχο τον σχεδιασμό εκπαιδευτικού υλικού και την υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων στα σχολεία.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2020, 17:00 – 18:15, μέσω Zoom, ενώ μετά την ολοκλήρωσή του θα είναι διαθέσιμο στο YouTube το σχετικό βίντεο.

Η συμμετοχή στο webinar είναι δωρεάν και η γλώσσα διεξαγωγής και παρακολούθησής του είναι η αγγλική.

Για περισσότερες πληροφορίες: